אופי ונחישות זה שם המשחק: מכבי חיפה גוברת על מכבי תל אביב 3:1

לאחר ההפסד הכואב של מכבי חיפה נגד הפועל באר שבע בדקה האחרונה במחזור האחרון, הירוקים הגיעו למשחק אמש נגד מכבי תל אביב עם אש בעיניים ורק מטרה אחת, ניצחון.

אז מה היה לנו אתמול בסמי עופר?

אמנם מכבי חיפה עדיין לא זכתה באליפות, אבל היא עשתה צעד מאוד משמעותי אתמול בניצחונה על היריבה המרה שלה מכבי תל אביב, שומרת על הפסגה בהפרש 4 נקודות מהיריבה הישירה שלה על התואר הפועל באר שבע. משמעות הניצחון אתמול? שמכבי חיפה רחוקה ניצחון אחד רק מהאליפות (נותר עוד שני משחקים לסיום הליגה).

המשחק אתמול נפתח בלחץ עצום מצד הירוקים על השער של הצהובים, דיאא סבע החמיץ החמצה גדולה, אצילי החמיץ מקוו השער והמשחק היה נראה קל על הנייר למכבי חיפה. אבל איך אומרים בכדורגל? מי שלא מבקיע מקבל. אז קניקובסקי קשרה של מכבי תל אביב מבעיטה מחוץ לרחבה קבע 1:0 לטובת הצהובים, מה שגרם ללחץ עצום אצל השחקנים, הצוות המקצועי והקהל בירוק.

אבל כפי שכבר אמרנו, מכבי חיפה הגיעה עם אופי של אלופה ורק ניצחון בא אצלה בחשבון. אז לקראת סוף המחצית הראשונה טעות בהגנה של מכבי תל אביב מה שגרם להרחקה רעה של השוער שלהם מה שגרם לפגיעה בדרך בשחקנה של מכבי חיפה חזיזה שלא הפסיק ללחוץ והשווה את המשחק ל1:1.

המחצית השנייה הראתה עוד יותר למה מכבי חיפה היא האלופה, והעובדה שחיפה לא הפסיקה לבעוט לשער, בסופו של דבר הביאה לכך שהכדורים נכנסו – ואפשרו לירוקים להשיג, כנראה, את הניצחון הכי חשוב שלהם העונה.

גיבור הערב אצל הירוקים הוא לא אחר מהרכש שלהם מינואר האחרון, דיאא סבע! סבע לא הפסיק ללחוץ, לבעוט ולשגע את ההגנה בצהבת. הוא מבקיע את השני ואת השלישי אבל מנהלת הליגות אמנם “גזלה” ממנו את השער השלישי (בסופו של דבר זה היה עצמי של אנדרה ג’ראלדש), אבל לא היה מישהו שהיה טוב ממנו בחלק הקדמי של הירוקים – סבע היה חד, כהרגלו, מהיר מאוד, עוצמתי מאוד ובסופו של דבר חתום על שלוש הנקודות האלה יותר מכולם.

שבוע הבא מכבי חיפה תשחק נגד מכבי נתניה, שניצחון מביא להם את האליפות (שלישית ברציפות) ולזה הירוקים מקווים.

חדשות חיפה

יש לך ידיעה חמה עבורנו ? סקופ מרענן ? אנו ממש מודים לך כי כך נשמור על האתר שלנו מעודכן עבורכם.