אליפות מספר 15 עם כוכב: מכבי חיפה אלופת המדינה בפעם השלישית ברציפות

כבר תקופה רבה, זה נראה עניין של זמן שמכבי חיפה תזכה באליפות ה15 בתולדותיה ואתמול בערב (ב’) זה הפך לעניין סופי. מכבי חיפה אלופת המדינה בפעם השלישית ברציפות וכמובן זה אליפות שמגיעה עם כוכב.

אתמול מכבי התאחרה אצל נתניה למשחק האליפות, והיא משלימה את המשימה במשחק חוץ אצל נתניה בסטייל הכי טוב שיכול להיות, לנצח 5:1 את היריבה שלך, לחגוג אליפות עם כוכב ויותר מזה, אתמול מכבי חיפה ובמיוחד האוהדים סגרו מעגל עם התאריך 15.5. זכור לכולם את התאריך הזה, שבתאריך הזה בשנת 2010 מכבי הפסידה את האליפות בדקה האחרונה להפועל תל אביב, אתמול המעגל נסגר והפעם מכבי חיפה היא האלופה והכי מגיע לה.

עוד שיא שמכבי חיפה שברה אתמול, אף פעם לא היה קבוצה ישראלית ששיחקה באותה עונה בליגת האלופות של אירופה וזכתה באליפות, אלה השנה מכבי חיפה הצליחה להשיג את ההישג הזה שאף פעם לא הושג בכדורגל הישראלי.

כמובן שאתמול (15.5) מכבי חיפה הייתה זוכה באליפות בכל מקרה, בגלל שהיריבה הישירה שלה על התואר הפועל באר שבע הפסידה 3:0 למכבי תל אביב, אך כמובן אין כמו לקחת אליפות עם ניצחון ושחקני ברק בכר אתמול עשו את העבודה שלהם על הצד הכי טוב שאפשר לבקש. ניצחון מוחץ של 5:1 נגד יריבה לא קלה ועוד בביתה.

אחרי שאמרנו ברק בכר, אי אפשר לא לפרגן למאמן. הוא מגיע ל6 אליפויות (3 עם באר שבע, 3 עם מכבי חיפה). ברק בכר הוא המאמן שמגיע להישג הזה של 6 אליפויות ומשתווה לקשטן, ההבדל ביניהם לקשטן לקל 18 שנים להגיע להישג זה, אלה ברק בכר לקח לו רק 7 שנים. ברק רגע לפני שהוא יוצא ככל הנראה לאתגר חדש. דבר אחד בטוח – בניגוד לרבים שקדמו לו, בכר צפוי לעזוב את המועדון מהכרמל בראש מורם ומהדלת הראשית.

עכשיו לירוקים מהכרמל נשאר רק משחק אחד לפרוטוקול, שבת הבאה בסמי עופר נגד הפועל ירושלים ושם מתכננים בסיום המשחק לחגוג את האליפות היקרה עם כוכב, כמובן עם הקהל הביתי רגע לפני שמתחילים לחשוב כבר על העונה הבאה וליגת האלופות.

עכשיו בחיפה כבר חושבים על השיא הבא, וזה להשתתף פעמיים רצוף בשלב הבתים של ליגת האלופות. בניגוד לשנה שעברה, חיפה אמורה להתחיל את הסבב שלה באירופה כבר במקודמות בסבב ראשון, שם היא אמורה לקבל יריבה נוחה. היריבות האפשריות של מכבי חיפה הם: “אלופת שבדיה האקן, אלופת לטביה ואלמיירס ואלופת צפון אירלנד לארנה”

אגב, גם אם לא תהיה מדורגת בסיבוב המוקדמות השני, מכבי חיפה יכולה לשאוב עידוד מהעונה הנוכחית, בה הגיעה מעמדה נחותה למשחק מול אולימפיאקוס, הדיחה אותה עם 0:4 אדיר בחוץ ולקחה את נקודות הדירוג שלה, כך שהיא היתה מדורגת בסיבוב השלישי.

חדשות חיפה

יש לך ידיעה חמה עבורנו ? סקופ מרענן ? אנו ממש מודים לך כי כך נשמור על האתר שלנו מעודכן עבורכם.