בשליחות האיראנים: הוצתו רכבים בחיפה

היום (רביעי) הותר לפרסום כי פרקליטות מחוז חיפה הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום כנגד חמאד חמאדי בן ה-23 מנצרת ויוסף חמאד בן 18 ממקייבלה בגין מגע עם סוכן זר והצתה. הנאשמים הציתו רכבים של יהודים עבור האיראנים.

על פי כתב האישום שהוגש על ידי עו”ד יניב זוהר, חמאדי סיכם עם זיאד, תושב ג’נין שהכיר ועם אחרים שזהותם אינה ידועה, כי יסייע להם להכניס אנשים לישראל ולהסתנן והכל תמורת תשלום כספי.

בחודש מרץ של 2023 חמאדי הגיע סמוך לגבול ירדן ואסף ברכבו חמישה מסתננים, הסיע אותם לגבול ישראל וקיבל תשלום כספי עבור זאת. בהמשך הוא אף בדק עבור זיאד מקום ספציפי לאורך הגבול עם ירדן לביצוע הסתננות. הנאשם בדק ועדכן שהמקום אינו מתאים.

במאי 2023 תושבים מאזור ג’נין נפגשו עם איש ממנגנוני הביטחון האיראניים בכמה הזדמניות בירדן. כשהוא מבקש מהם לפעול בשבילו תמורת תשלום, להברחת כלי נשק משטח ירדן לשטחי יהודה ושומרון, וליצור כאוס בישראל בדרך של הצתת כלי רכב ותחנות דלק ,שבירות חלונות של בתי עסק, תוך תיעוד המעשים.

בנוסף ביקש מהם האיראני לצלם פוליטיקאים וקציני משטרה ולפעול לקידום התנקשות בחייו של חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק.

לשם קידום התוכנית האיראנית פנו שני התושבים מאזור ג’נין לזיאד, אשר פנה לחמאדי והציע לו להצית רכבים של יהודים ולתעד זאת תמורת תשלום של 5,000 שקל לכל רכב שיוצת. זיאד הבהיר לחמאדי כי המשימה היא בהכוונה של גורמים איראניים מחו”ל אשר מממנים את התשלום עבורה ודורשים לצלם את הצתת הרכבים, ולהעביר את התיעוד לידיהם לצורך הוכחת ביצוע המשימה.

חמאדי וחמאד הגיעו לרחוב האר”י בחיפה, בהבינם כי הרחוב מאוכלס בתושבים יהודים. הם עצרו את רכבם סמוך לאחד מהבתים, וחמאד שפך בנזין על צמיגים של ארבע מכוניות והבעיר אותם. במקביל תיעד חמאדי המעשים באמצעות הטלפון הסלולארי שלו כדי לשלוח את התיעוד לזיאד ולגורמים האיראניים.

כתב האישום מייחס לחמאדי עבירות הצתה ומגע עם סוכן זר ולחמאד עבירות של הצתה.

חדשות חיפה

יש לך ידיעה חמה עבורנו ? סקופ מרענן ? אנו ממש מודים לך כי כך נשמור על האתר שלנו מעודכן עבורכם.