התנגדות תושבים בחיפה נגד תוכניות בנייה: חשש להשפעה על תווי השכונה הירוקה

תושבי שכונת רוממה בחיפה מביעים התנגדות חריפה לתכנית הבנייה המוצעת ברחובות הפלמ”ח 25 ומשמר הגבול 9-11, המאיימת לשנות את פני השכונה הקיימת. לדבריהם, הפרויקט המתוכנן, הכולל הקמת שני מגדלי מגורים גבוהים, יביא להריסת שני בניינים היסטוריים ולכריתת עצים ותיקים, מה שישפיע לרעה על איכות החיים והנוף הירוק באזור.

התושבים, שפנו לוועדה המקומית לתכנון ובנייה דרך משרד עורכי הדין יוסף ישורון ושות’, הדגישו את חריגות הפרויקט מהנחיות התכנון העירוני של עיריית חיפה. לטענתם, הפרויקט מכיל כמות גדולה מדי של דירות בגודל מצומצם, וכן חריגות בקו הבנייה ובכמות הדירות ביחס לשטח המתחם.

המוחים ציינו כי הבניינים המתוכננים להריסה נבנו בשנת 1949 והם בעלי חשיבות ארכיטקטונית, כחלק משיכון ייחודי שנבנה באותה תקופה. הם טוענים כי יש לשמור על הבניינים הללו ולא להרוסם, תוך הדגשה על הערכים האורבניים, האדריכליים והתרבותיים שהם מייצגים.

בנוסף, התושבים מביעים חשש כבד מפגיעה בצמחייה העשירה ובעצים הוותיקים באזור, שהם חלק בלתי נפרד מהנוף הירוק של השכונה. הם מזהירים כי הפרויקט יגרום לנזק סביבתי משמעותי ויפגע באיכות החיים של תושבי השכונה והסביבה.

לבסוף, התושבים מעלים גם חששות בטיחותיים עקב המיקום המתוכנן של המבנים, ומציינים כי ייתכן כי הפרויקט לא יאפשר גישה נאותה לרכבי כיבוי והצלה במקרה של חירום, דבר שעלול לסכן את חיי הדיירים והתושבים בסביבה.

חדשות חיפה

יש לך ידיעה חמה עבורנו ? סקופ מרענן ? אנו ממש מודים לך כי כך נשמור על האתר שלנו מעודכן עבורכם.