מקום בטוח: תושבי הצפון והדרום פונו לבתי מלון בחיפה

תושבים שנמצאים בקרבת קו העימות בדרום ובצפון קיבלו הוראה להתפנות לבתי מלון בחיפה בעקבות החלטת פיקוד העורף, הוקם מערך מתנדבים לסייע למשפחות.
עם התחממות הגזרה הצפונית, הנחיית פיקוד העורף ורשות החירום הלאומית לפנות ישובים היושבים בקו העימות הצפוני עם לבנון, החלו כבר הסוף השבוע להגיע לחיפה גם תושבי קו העימות מצפון . מספרי המפונים שהגיעו לחיפה מתעדכנים מידי יום וכעת אלו עומדים על 100 משפחות שנקלטו במלון Mirabel Plaza, ועוד 122 משפחות במלון Garden, ועוד עשרות משפחות שהתמקמו בבתים פרטיים ברחבי העיר.

מלון Mirabel Plaza בבעלות משה מנו מקבוצת “מנו ספנות”, מעמיד לרשות המפונים את כלל שירותי המלון ו-3 ארוחות מלאות ביום. משה מנו: “זו משימה לאומית חשובה להבטיח למפונים תנאים טובים בתקופה שבה עזבו את בתיהם ואנחנו שמחים לקחת חלק במשימה זו, כמו שעשינו עם חילוצם של הישראלים מקפריסין בסיוע אוניית הפאר “קראון איריס”.

המלון הראשון שפתח שעריו למפונים היה מלון Garden Hotel. הפינוי לגארדן אושר לאחר פגישה ארוכה של מנכ”ל המלון אבי קוגן ודוד עציוני כבר בתחילת המערכה הצבאית בדרום.
דוד עציוני: “מחובתנו כאזרחי ישראל וחיפה לגלות אחריות וערבות הדדית למען תושבי הדרום. אני מודה לחברי, אבי קוגן ממלון גארדן הוטל על ההירתמות לנושא”.

התרחישים במערכה צבאית בצפון כוללים בין היתר אפשרות של שיגורים של אלפי טילים ביום לרחבי הצפון “כרגע ההתכנסות היא מאזורי הגבול לחיפה”, אומר גורם בטחוני בחיפה, “אם טילים יגיעו גם לחיפה, אז לא בטוח כי יהיה מקום בטוח יותר להתפנות אליו. במלחמת לבנון השניה היו רבים שעזבו את חיפה לכיוון דרום. עכשיו זה לא יתאפשר. זו מערכה מורכבת שבסופה ננצח”.

חדשות חיפה

יש לך ידיעה חמה עבורנו ? סקופ מרענן ? אנו ממש מודים לך כי כך נשמור על האתר שלנו מעודכן עבורכם.