סערה: איזה בית חולים יעבור לקריות?

יום (שני) התקבלה החלטת הוועדה המיוחדת להמליץ על העברת בית חולים כרמל לקריית אתא.

בעקבות הפרסומים במספרי אתרי חדשות געשו הרוחות ,לפיהם צוות משותף למשרדי הבריאות והאוצר, שהוקם במטרה לדון ולהמליץ איזה מבין שני בתי החולים בחיפה- בני ציון וכרמל יועברו לקריות ,  הגיע להחלטה כי ימליץ על העברת בית החולים כרמל לקריית אתא ובמקביל על כך שביה”ח בני ציון יועבר למבנה הנוכחי של ביה”ח כרמל .

בית חולים בקריית אתא ע”ש מנחם בגין 

בשנת 2021 הונחה אבן הפינה לבית החולים האזורי המתוכנן בקריית אתא, שייקרא ע”ש מנחם בגין. בית החולים תוכנן בשטח כולל של 150 דונם ושטח בנוי של 428 אלף מטר, והוא עתיד להכיל 2,200 מיטות אשפוז ויוקמו בו מרפאות ומכונים רפואיים רב-תחומיים, יחידות שירות רווחה ושירותים פרא-רפואיים, מגורי סגל ומרכז החלמה למטופלים וקרובי משפחה, מה שיהפוך אותו לבית החולים הגדול בצפון.

באותה השנה הוקם גם צוות עבודה, במטרה לגבש המלצה מי יהיה ביה”ח שיועתק כרמל או בני ציונים, בשני בתי החולים היו שהביעו רצון רב לעבור. הוועדה היתה אמורה מזמן לתת את המלצותיה אך מאז עברו שנתיים וטרם התקבלה החלטה.

בוועידת המפרץ הבינלאומית לאזוריות שנערכה בפעם השנייה השנה 2023 בחיפה, אמר ד”ר אבי גולדברג, מנהל המכרז הרפואי כרמל כי מדובר במשימה לאומית וחיונית וכי הכללית וביה”ח כרמל נכונים לאתגר ורוצים לקדם את בית החולים ע”ש מנחם בגין בקרית אתא, במהירות האפשרית.

ממשרד הבריאות נמסר: “בהחלטת הממשלה על מפרץ חיפה הוחלט על העתקת אחד מבתי החולים מחיפה לקריית אתא. צוות משותף למשרדי הבריאות והאוצר נמצא בדיונים על מנת להמליץ לשרים איזה בי”ח יועתק”.

חדשות חיפה

יש לך ידיעה חמה עבורנו ? סקופ מרענן ? אנו ממש מודים לך כי כך נשמור על האתר שלנו מעודכן עבורכם.