סערה בעיריית חיפה: עובדים בכירים חשודים בהחתמת כרטיסי נוכחות מרחוק

חשד להפרת אמון חמורה בעיריית חיפה מעורר סערה רבה, כאשר מספר עובדים, בהם בכירים, נחשדים בהחתמת כרטיסי נוכחות באמצעות אפליקציה מרחוק, מבלי שהתייצבו בפועל לעבודתם. המידע נחשף על ידי כתב כלבו, בועז כהן.

על פי הדיווח, מרכז הפרשה נסוב סביב אפליקציה המאפשרת להחתים את כרטיס העבודה מרחוק, במקום להשתמש בשעון ההחתמה הפיזי המותקן במקום העבודה. החשד הוא שעובדים ניצלו את הטכנולוגיה לרעה והחתימו כרטיסים מבלי להופיע בעבודה בפועל.

מבקר העירייה, עופר טל, קיבל את הטיפול בנושא לידיו ופתח בחקירה מקיפה. במסגרת הבדיקות, זומן אחד העובדים החשודים לשיחה במשרדו של המבקר.

“הנושא נמצא כרגע בחקירה יסודית, ואנו נבדוק את כל הפרטים לעומקם”, אמר טל. “אם יתברר שהחשדות מוצדקים, נפעל בהתאם כדי להבטיח שמקרים כאלה לא יחזרו על עצמם בעתיד. אמון הציבור במערכת העירונית הוא בעל חשיבות עליונה, וכל פגיעה בו תטופל במלוא החומרה”.

בעירייה הבהירו כי הם מתייחסים ברצינות רבה לחשדות ומתכוונים לבדוק את הנושא לעומק. דובר העירייה מסר: “אנו מחויבים לשקיפות ולנורמות עבודה גבוהות. כל חריגה תיבדק ותטופל במלוא החומרה”.

הפרשה ממשיכה לעורר סערה בעיר, כאשר תושבים רבים מביעים דאגה מההתפתחויות ומצפים לראות כיצד העירייה תטפל בנושא. “אם הדברים נכונים, זו פגיעה חמורה באמון הציבור”, אמרה תושבת העיר, מיכל לוי. “אני מקווה שהעירייה תפעל בנחישות ותחזיר את האמון שנפגע”.

המשך החקירה עשוי להניב ממצאים נוספים ולהרחיב את מעגל החשודים. בינתיים, הציבור בחיפה עוקב בדריכות אחר ההתפתחויות ומצפה לראות כיצד העירייה תתמודד עם המשבר האמון שהתגלה.

לסיכום
החשדות הכבדים להחתמת כרטיסי נוכחות מרחוק מבלי שהעובדים התייצבו בעבודתם מטלטלים את עיריית חיפה. החקירה הנמשכת בראשות מבקר העירייה עופר טל תבחן את היקף התופעה ותמצה את הדין עם המעורבים, אם יימצאו אשמים. תושבי העיר ממתינים בציפייה להבהרות ולפעולות שיבטיחו שמקרים כאלה לא יחזרו בעתיד.

חדשות חיפה

יש לך ידיעה חמה עבורנו ? סקופ מרענן ? אנו ממש מודים לך כי כך נשמור על האתר שלנו מעודכן עבורכם.