עיכובים בבנייה במתחם מורדות לינקולן בחיפה פוגעים בזוגות צעירים

תוכנית בנייה שאמורה לספק דיור בר השגה לזוגות צעירים בחיפה מתעכבת כבר שנים, וגורמת לתסכול רב בקרב תושבים וחברות יזמות.

על פי התוכנית, במתחם מורדות לינקולן באחוזה, מתחת לרחוב הרופא, אמורות להיבנות כ-2,800 יחידות דיור ו-8,000 מ”ר שטחי מסחר. 20% מהדירות, כ-560 יחידות, אמורות להיות מיועדות לדיור בר השגה, במחירים מוזלים לזוגות צעירים.

אך למרות אישור התוכנית לפני שנים רבות, הבנייה טרם החלה. כתוצאה מכך, זוגות צעירים רבים נאלצים לחפש פתרונות דיור אחרים, מחוץ לחיפה, מה שגורם להגירה שלילית מהעיר.

ארז גולדשטיין, יו”ר ובעלים של קבוצת גולדשטיין, פנה במכתב לראש עיריית חיפה, עינת קליש רותם, וקרא לה לפעול לקידום הבנייה במתחם. במכתבו הוא ציין כי “מניעת הבנייה במתחם מורדות לינקולן פוגעת בזוגות צעירים” וכי “התחדשות העיר, הצערתה, בנייה חדשה ומרווחת בסטנדרט גבוה והקמת שטחי מסחר שיצרו תעסוקה, מרקם חיים תוסס ואפשרויות בילוי הוא צו השעה על מנת להפוך את המגמה”.

גורמים בעיריית חיפה מסרו בתגובה כי הם מודעים לעיכובים וכי נעשים מאמצים לקדם את הבנייה. לטענתם, העיכובים נובעים מסיבות בירוקרטיות ומקשיים תכנוניים, אך הם צופים שהבנייה תחל בקרוב.

העיכובים בבנייה במתחם מורדות לינקולן מדגישים את הבעיה הקשה של מחסור בדיור בר השגה בישראל. זוגות צעירים רבים מתקשים למצוא דירה במחיר סביר, והם נאלצים לחסוך במשך שנים רבות או לקחת משכנתאות גדולות. עיכובים כמו אלה רק מחמירים את הבעיה ופוגעים באיכות החיים של רבים.

נכון לעכשיו, לא ברור מתי תתחיל הבנייה במתחם מורדות לינקולן. גורמים בעירייה צופים שהיא תחל בקרוב, אך עד אז, זוגות צעירים רבים ייאלצו להמשיך ולחכות לפתרון דיור הולם.

חדשות חיפה

יש לך ידיעה חמה עבורנו ? סקופ מרענן ? אנו ממש מודים לך כי כך נשמור על האתר שלנו מעודכן עבורכם.