רמב”ם מתרחבת: בית החולים רמב”ם מקודם תכנית להרחבתו

נתחיל מזה שעד עכשיו תכנית המותנית בפינוי בסיס חיל הים עדיין לא בטוח בוודאות מתי היא תצא לפועל, מנגד הבית חולים עצמו מקדם תכנית כדי להתרחב ויעד סיום אמור להיות בשנת 2068.

לפי תכנית הבית חולים זה קודם כל להגדיל את המיטות בבית חולים פי שתיים וחצי, השטח הבנוי כרגע עומד על 161 אלף מ”ר והתכנית היא לבנות שטחים עד 851 אלף מ”ר, לבנות עוד 10 מבנים ושכל בניין יכלול עד 30 קומות.

מה שכן בתכנית זו יוסף 5.5 דונם לבית חולים בשטח שקרוב לבסיס חיל הים כך שבסה”כ השטח כולו יעמוד על 101 דונם.

מי שאחראי על פרויקט זו הם משרד האדריכלים קולקר־קולקר־אפשטיין, הם אלה שהציגו את הפרויקט בפני הוועדה המחוזית חיפה בהליך פרה רולינג, אך טרם הופקדה. לפי משרד האדריכלים עם הצגת התכנית, לפיה עד שנת 2048 שטח הבית חולים אמור להגיע עד 688 אלף מ”ר ועד שנת 2068 שזו שנת סיום פרויקט שטח הבית חולים אמור להשתרע על 851 אלף מ”ר. מודבר על שטח חנייה מאוד גדול והוא יגדל בעוד 176 אלף מ”ר. כמובן שתכנית זו כוללת גם בניית סדרה של מגדלים שיקיפו את הבניינים הקיימים כיום, והבניינים שנמצאים עם הפנים לים (בניינים ישנים) מעט מהם יישמרו והשאר ייהרסו. היום מצב המיטות בבית חולים רמב”ם עומד על כ-1,000 מיטה ועם תכנית זאת מספר מיטות אמור להיכפל ולהגיע עד 2,600 מיטות.

לצורך השוואה, בבית החולים הגדול בישראל, שיבא, יש כיום כ־1,400 מיטות אשפוז בסך הכל.

פרופ’ מיקי הלברטל, מנהל רמב”ם הוסיף ואמר: “ישראל מדורגת במקום נמוך בשיעור מיטות האשפוז לתושב עם ממוצע של 1.7 מיטות לכל אלף תושבים, כשממוצע ה־OECD הוא 3 מיטות. ב־2048 מספר התושבים צפוי לגדול ל־14.5 מיליון, ולפי תכניות משרד הבריאות, יידרשו לפחות 30 אלף מיטות אשפוז”.

 

חדשות חיפה

יש לך ידיעה חמה עבורנו ? סקופ מרענן ? אנו ממש מודים לך כי כך נשמור על האתר שלנו מעודכן עבורכם.