שכונת חליסה: מועדון השכונה נשרף ועיריית חיפה לא עושה כלום בנדון

לפני שלושה שבועות, נשרף בשכונת חליסה בחיפה מועדון הנוער הגיבורים ונסגר. ומאז העירייה לא באמת ניסתה לשקם את המועדון מהשריפה שעבר וכעט כ-150 ילדים קטינים מסתובבים ברחובות וללא מענה חינוכי, כך תושבי שכונת חליסה טוענים, ולפי דבריהם “אם העירייה תחליט לא לשקם את המועדון, הם יפגינו ברבים מול בניין העירייה”.

חשוב לזכור שלפני כמעט שנה נאלץ ועד השכונה לסגור את המועדון לתקופה קצרה מסיבה פשוטה, העירייה לא דאגה שיהיה שם כוח אדם ויפעיל את המועדון למען ילדי השכונה.

מוסטפא אבו דבוס שמכהן כחבר הנהלת ועד השכונה אמר והוסיף: “אחר השריפה קבעה העירייה שהמבנה מסוכן ושאי אפשר לפעול בו, אך היא לא עושה דבר כדי לתקן את מה שנשרף. זה היחס של העירייה ושל חברי מועצת העיר לילדים ולתושבים של חליסה. העירייה מזניחה את המועדון ואת השכונה. כולם אשמים – גם ראש העיר עינת קליש רותם וגם חברי המועצה היהודים והערבים שלא דואגים לחליסה. לאיש לא אכפת”.

גם ליוסף אימן, פעיל חברתי בשכונת חליסה היה מה להגיד, והוסיף: “פגשתי עם ראש העיר פעמיים בנושא המועדון. היא טוענת שחברי המועצה לא מאשרים לה את התקציב לשיפוץ. חשוב לציין שבעבר תקציב המועדון עבר דרך מתנ”ס נווה יוסף וכלל לא הגיע אלינו”.

לבסוף גם העירייה הוסיפה ואמרה: “עירייה פעלה באופן מידי להבטחת המשך פעילותו הרציפה של המועדון שנשרף. עד לשיקום המבנה מתקיימת פעילות המועדון במרכז הקהילתי בחליסה, באולם הספורט ובמגרש מועדון הגיבורים שהוכשר לאחר השריפה להמשך פעילות ולאימוני הילדים”.

 

חדשות חיפה

יש לך ידיעה חמה עבורנו ? סקופ מרענן ? אנו ממש מודים לך כי כך נשמור על האתר שלנו מעודכן עבורכם.